Leiopus

Testük kicsi, nem valami karcsú, kissé lapított, párhuzamos szélű. Fejük viszonylag kicsi, pofáik hosszúak, előrefelé gyengén elkeskenyednek, homlokuk elöl domború, széles, hátul a szemek között keskeny és lapos, a csápdudorok között a homlok benyomott. Szemeik durván recézettek, domborúak. Csápjuk a testnél sokkal hosszabb, csak finom lesimuló szőrözettel fedett, az 1. íz a közepétől a tövéig fokozatosan elkeskenyedik, a 3. íz valamivel hosszabb, mint a 4., és jelentősen hosszabb, mint az 5. Az előtor háta harántos, oldaldudora a középvonal mögött van, hegyes és hátrafelé irányul (). Szárnyfedői párhuzamosak, a végük egyenként lekerekített. A melltő nyúlványa meglehetős keskeny és alacsony, végig ér, az elülső csípők ízületi vápái hátul zártak, oldalt is zártak. Lábaik rövidek, combjaik bunkósak, lábszáraik majdnem egyenesek, a középső lábszár külső élén tompa fog van.

Az eddig ismeretes több mint 60 fajból 12 faj palearktikus, a többi Amerikában és Afrikában fordul elő. A palearktikus fajok közül nálunk is él 2.
Forrás: Dr. Kaszab Zoltán (1971): Fauna Hungariae 106. füzet Cincérek - Cerambycidae
Ez a weboldal sütiket használ a személyre szabott tartalmak megjelenítéséhez, a forgalom méréséhez és a hozzászólásokhoz. Bővebben