Molorchus

Testük karcsú, meglehetősen lapos, fejük széles, hengeres, szemeik finoman recézettek, szélesen és erősen kikanyarítottak, úgyhogy belső részük keskeny hurka alakú. Pofáik jól fejlettek vagy nagyon rövidek (), halántékuk egybeolvad a nyakkal, vagy kissé befűződött. Homlokuk a szemek között domború, a fejtető a nyaktól nincs elválasztva, a csápdudorok kiemelkedők, középütt a homlok hosszirányban benyomott, a fejpajzs és a homlok egy síkban fekszik. Csápjaik nagyon hosszúak, karcsúak, esetenként a ♂ csápja 12 ízű, a 3. íz olyan hosszú vagy sokkal hosszabb, mint az 1., és olyan hosszú vagy rövidebb, mint az 5. Az előtor háta hosszabb, mint amilyen széles, hátul erősebben, elöl nem, vagy csak gyengén befűződött, oldaldudora gyenge, a korongján sima kiemelkedések vannak vagy erősebben pontozott. Szárnyfedői rövidek, a hátulsó csípők végét alig haladják meg, vagy még rövidebbek, a varraton szétállók, végük egyenként kerekített, köröskörül szegélyezettek (). A melltő a csípők között nagyon keskeny, pengeszerű, alacsony, úgyhogy az elülső csípők érintkeznek egymással. A mellközép nyúlványa széles, a vége lemetszett (). Lábaik hosszúak, combjaik feltűnően bunkósak, lábszáraik hosszúak, karcsúak. A hátulsó lábfej 1. íze sokkal hosszabb, mint a 2. és 3. együttvéve, a 3. íz keskeny, mélyen kikanyarított.

Ide a 10 palearktikus faj mellett még néhány nearktikus, orientális és pápua faj is tartozik. Faunaterületünkön 4 faj fordul elő, de egy további faj előkerülésével is számolni lehet.
Forrás: Dr. Kaszab Zoltán (1971): Fauna Hungariae 106. füzet Cincérek - Cerambycidae
Ez a weboldal sütiket használ a személyre szabott tartalmak megjelenítéséhez, a forgalom méréséhez és a hozzászólásokhoz. Bővebben