Trichoferus
Testük karcsú, hengeres, legalább a hímek csápja hosszabb, mint a test, és az első 4 íz hosszú, elálló szőrei egyenletesen szórtak. Szemeik durván recézettek. Fejük széles, szemeik nagyok, belül mélyen kikanyarítottak, homlokuk keskeny, homlokdudoraik laposak, köztük csak gyenge hosszanti barázdával, fejpajzsuk nagyon keskeny, szalagszerű. Halántékuk alig jelzett, nyakuk széles és hengeres (). Az állkapcsi tapogatók végíze gyengén baltaszerű. Csápjaik hosszúak, vékonyak, a 3. íz olyan hosszú, mint az 1., és valamivel rövidebb, mint az 5. Előtoruk erősen domború, oldalt kerekített, fog nélkül, elöl nem, hátul gyengén befűződött, felületén kisebb kiemelkedésekkel. Szárnyfedőik párhuzamosak, a végük lekerekített. A melltő nyúlványa az elülső csípők között keskeny, párhuzamos és lehajló, a mellközép nyúlványa szélesebb, lapos, és a vége kimetszett. Lábai erősek, hosszúak, combjaik bunkósak, lábszáraik egyenesek, lábfejeik szélesek, a hátulsó lábfej 1. íze mintegy olyan hosszú, mint a 2. és 3. íz együttvéve, a 3. íz majd a tövéig osztott.
Az eddig ismert 10 palearktikus fajból, amelyek jó része a mediterrán faunaterületen él, Magyarországon csak 2 faj fordul elő.
Az eddig ismert 10 palearktikus fajból, amelyek jó része a mediterrán faunaterületen él, Magyarországon csak 2 faj fordul elő.
Forrás: Dr. Kaszab Zoltán (1971): Fauna Hungariae 106. füzet Cincérek - Cerambycidae
Ez a weboldal sütiket használ a személyre szabott tartalmak megjelenítéséhez, a forgalom méréséhez és a hozzászólásokhoz. Bővebben